portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Osiedle Miłe - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Miłe - mieszkania, bloki » Forum » Kot-Kropek zanieczyszczający plac zabaw i tereny zielone
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Kot-Kropek zanieczyszczający plac zabaw i tereny zielone

Idź do strony Poprzednia    1, 2     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Aneczka79 
   

Forumowicz


Wiek: 44
Dołączył: Sob Lis 14, 2009 9:49
Posty: 154
Skąd: Gdańsk-Przymorze

PostWysłany: Wto Sty 06, 2015 20:35    Temat postu: Re: Kot-Kropek zanieczyszczający plac zabaw i tereny zielone

Jeszcze raz zaapeluję do Państwa rozstądku. Po osiedlu biega rudy kot z parteru z Audiopolisów, to że załatwia sie w piaskownicy i nie tylko to już temat rzeka i jak widać do właścicieli kotów nic nie dociera. Nie życze sobie jednak zeby ów rudy kot skakał z nienacka atakując dzieci i zaczepiając psy. Nie recze za siebie jesli jeszcze raz kot wyskoczy w moja strone w trakcie spaceru po osiedlu. Dla mnie mozecie miec nawet konia w domu ale skoro chcemy zyc na czystym osiedlu nie omijajac kup to sprzatajmy po zwierzeciu albo trzymajmy je w domu a jesli zwierze jest agresywne mozecie Panstwo narobic sobie klopotow puszczajac je bez opieki.
janek2200 
   

Nowy na forum


Wiek: 39
Dołączył: Pon Gru 02, 2013 15:37
Posty: 3
Skąd: Gdańsk-zakoniczyn

PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 14:26    Temat postu: Re: Kot-Kropek zanieczyszczający plac zabaw i tereny zielone

a skad Pani wie ze to kot z audiopolis??? po czym pani go poznala??? jesli mozna widziec??, z tego co wiem ten kot nikomu krzywdy nie zrobil tylko wszyscy go zaczepiaja, a po osiedlu chodzi jeszcze jeden rudy kot bezpanski, a jesli ma pani problem do tego kota to prosze zglosic sie do wlascicieli jak zaatakowal pania a nie opisuje pani to na glupim forum
Aneczka79 
   

Forumowicz


Wiek: 44
Dołączył: Sob Lis 14, 2009 9:49
Posty: 154
Skąd: Gdańsk-Przymorze

PostWysłany: Nie Sty 11, 2015 11:24    Temat postu: Re: Kot-Kropek zanieczyszczający plac zabaw i tereny zielone

Już byłam u wlascicieli ale niestety nie zastalam ich w domu, na pewno z nimi porozmawiam. Sprawe kotow rowniez nalezy poruszyc na zebraniu wspolnot i zaczac obciazac kosztami wymiany piasku w piaskownicach właścicieli bo ja nie mam ochoty na to by moje dziecko bawilo sie gównem wydobytym z piachu
Oczy_kobry 
   

Zaglądajacy


Wiek: 48
Dołączył: Śro Sie 06, 2014 19:39
Posty: 24
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Sty 11, 2015 12:14    Temat postu: Re: Kot-Kropek zanieczyszczający plac zabaw i tereny zielone

Aneczka79 napisał:
Już byłam u wlascicieli ale niestety nie zastalam ich w domu, na pewno z nimi porozmawiam. Sprawe kotow rowniez nalezy poruszyc na zebraniu wspolnot i zaczac obciazac kosztami wymiany piasku w piaskownicach właścicieli bo ja nie mam ochoty na to by moje dziecko bawilo sie gównem wydobytym z piachu


W tym celu proponuję:
- każdemu z kotów napotkanych na osiedlu wszczepić GPS z przypisaniem właściciela,
- zatrudnić kogoś do weryfikacji gdzie dany kot i ile przebywał,
- zatrudnić osobę do sprawdzenia czy dany kot załatwił się w danym miejscu,
- zatwierdzić w regulaminie wszystkich wspólnot kary obowiązkowe osobno dla właścicieli kotów, psów, koni i chomików - biorąc pod uwagę fakt że niektórzy jednak sprzątają po swoich pupilach.

Na poważnie to rzuca Pani pomysłami z kosmosu i liczy na poparcie. Przeszkadza Pani problem kotów, komuś innemu problem psów, komuś innemu problem dzieci, a jeszcze komuś innemu nie podobają się sąsiedzi - to jest blokowisko, a nie prywatna forteca Pani Ani gdzie każde widzi mi się będzie zrealizowane. Wychodząc z progów swojego mieszkania jest Pani na terenie WSPÓLNYM i wszyscy ponoszą za ten teren koszta.
Jak sie Pani nie podoba rudy kot to proszę iść do właścicieli, jak to nie pomoże proszę zadzwonić do odpowiednich służb i tyle w temacie.
janek2200 
   

Nowy na forum


Wiek: 39
Dołączył: Pon Gru 02, 2013 15:37
Posty: 3
Skąd: Gdańsk-zakoniczyn

PostWysłany: Nie Sty 11, 2015 12:55    Temat postu: Re: Kot-Kropek zanieczyszczający plac zabaw i tereny zielone

Widzę ze nie potrafi Pani nawet przeczytać poprawnie posta i odpowiedzieć na pytania, "skąd pani wie ze to kot z audiopolis po czym pani poznała go?? Smile" znam osobiście włascicieli i tego kota , i jakoś ludzie z osiedla do niego podchodza i glaszczą i nawet wpuszczają do domów swoich i nic nikomu sie nie stało , tylko pani jedna ma problem ze atakuje, może jednak to nie ten kot tylko inny , a własciciele na pewno z miła checią panią przyjmą na rozmowę i pokaża tego niby groźnego kota który zacznie się łasic do pani
Aneczka79 
   

Forumowicz


Wiek: 44
Dołączył: Sob Lis 14, 2009 9:49
Posty: 154
Skąd: Gdańsk-Przymorze

PostWysłany: Nie Sty 11, 2015 19:10    Temat postu: Re: Kot-Kropek zanieczyszczający plac zabaw i tereny zielone

Faktycznie macie Państwo rację, sądziłam że uda mi się odwołać do Waszego rozsądku i zachowań społecznych skoro własnie mieszkamy w blokowisku, kazdy powinien szanowac drugiego i przestrzegac pewnych zasad, ktore wykraczają poza przysłowiowe wlasne podworko. Jesli wlasciciele psow sprzataja po pupilach to wlasciciele kotow tez powinni sie do tego stosowac a nie wypuszczac zwierzaka i fundowac mu darmowa kuwete w postaci piaskownicy.Piszecie Panstwo ze niektorym przeszkadzaja dzieci, psy etc. Jak ktos chce to moze i mu nawet powietrze przeszkadzac ale biorac na logike to co piszecie zadam ja pytanie, czy naprawde jest wam milo gdy dziecko w raczkach przyniesie kupe z podworka?czy bedzie wam milo kiedy pies sasiada nasika w klatce a wlasciciel tego nie sprzatnie?A moze po imprezie powybijamy sobie szyby w drzwiach wejsciowych???No bo co tam, tozto blokowisko....
Oczy_kobry 
   

Zaglądajacy


Wiek: 48
Dołączył: Śro Sie 06, 2014 19:39
Posty: 24
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Sty 12, 2015 7:50    Temat postu: Re: Kot-Kropek zanieczyszczający plac zabaw i tereny zielone

Aneczka79 napisał:
Faktycznie macie Państwo rację, sądziłam że uda mi się odwołać do Waszego rozsądku i zachowań społecznych skoro własnie mieszkamy w blokowisku, kazdy powinien szanowac drugiego i przestrzegac pewnych zasad, ktore wykraczają poza przysłowiowe wlasne podworko. Jesli wlasciciele psow sprzataja po pupilach to wlasciciele kotow tez powinni sie do tego stosowac a nie wypuszczac zwierzaka i fundowac mu darmowa kuwete w postaci piaskownicy.Piszecie Panstwo ze niektorym przeszkadzaja dzieci, psy etc. Jak ktos chce to moze i mu nawet powietrze przeszkadzac ale biorac na logike to co piszecie zadam ja pytanie, czy naprawde jest wam milo gdy dziecko w raczkach przyniesie kupe z podworka?czy bedzie wam milo kiedy pies sasiada nasika w klatce a wlasciciel tego nie sprzatnie?A moze po imprezie powybijamy sobie szyby w drzwiach wejsciowych???No bo co tam, tozto blokowisko....


Proszę Pani,
z której wypowiedzi wynika że uważam że nie powinniśmy szanować drugiego i przestrzegać zasad? Pani interpretacja kuleje w jedną stronę. Po prostu uważam, że wałkowanie tematu o zwierzętach-które de facto postępują według swoich praw natury - mija się z celem.
Jeżeli rozmowy z właścicielami nie dają efektu są inne służby od tego, a wywody na temat nie płacenia za wymianę piasku w piaskownicy, bo kot oddaje tam fekalia są prawie komiczne.
I proszę nie wchodzić z jednej skrajności w drugą. Jeżeli Pani dziecko nosi kupę z podwórka do domu to przykro mi bardzo - moje jeszcze tak nie zrobiło,jak pies sąsiada nasika na klatce a ten tego nie posprząta bo jest zadufanym w sobie Panem świata to zrobi to Pani sprzątaczka rano, Jak zostaną powybijane szyby i nie znajdzie się winny to jest ubezpieczenie. Fakt jest taki, że jeżeli chcemy mieć pewność że w piaskownicy nie ma niespodzianek to byśmy musieli mieć ją w dużym pokoju bez dostępu zwierząt - albo wyprowadzić się do DOMU, a nie mieszkać w blokowisku.
nowamila 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Lip 23, 2012 13:15
Posty: 28
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Sty 12, 2015 13:16    Temat postu: Re: Kot-Kropek zanieczyszczający plac zabaw i tereny zielone

P.Aniu współczuje Pani bardzo , chciała Pani dobrze , a wyszło jak zawsze. Znam temat od dawna i był on już wiele razy poruszany na zebraniu bynajmniej mojej wspólnoty dodam walka z wiatrakami , a publiczne poruszanie tematu,wyrażanie swojego zdania kończy się LINCZEM !
linczem ze strony wspaniałych właścicieli i obrońców psów,kotów i wszelkiego innego zwierzyńca.
I jak nam to powiedziano na zebraniu , to nie zwierzaki są winne tylko ich właściciele za to co dzieje się na naszym osiedlu i nic nie zrobimy z tym tematem chyba ,że wspólnota uzgodni swój wewnętrzny regulamin a do tego trzeba podpisów większości lokatorów. I dla pozostałych ujadaczy żadne służby w kwestii bynajmniej kotów również nie są nam w stanie pomóc ,gdyż nie jest to uregulowane prawnie .
Świat zwariował pies,kot.... ważniejszy od człowieka . Wystarczy przejść się od autobusu wzdłuż płotu , lub parkingiem zobaczyć jak ci kochani właściciele zwierzaków dbają o nasze osiedle ... nie wspomnę o piaskownicach. Proponuje dodatkową nazwę dla naszej ulicy Aleja Gówniana. strach bać się co będzie na wiosnę . No ale cóż to my zwykli sąsiedzi którzy nie posiadamy zwierząt może dlatego ,że mamy pełną świadomość tego ,że pupilek to ogromny obowiązek jesteśmy beeeeeee, źli , a jedyne co chcemy i o co walczymy ( czyste
piaskownice dla naszych dzieci i aby każdy spacer nie kończył się myciem butów z odchodów po zwierzakach) jest uważane za nas chory wymysł i fanaberie.
I ciągle słyszymy ,że mamy się dostosować, a jak nie to kupić sobie domek i fora ze dwora jak nie umiemy żyć w obsranej wspólnocie, a może tak sobie sami miłośnicy zwierząt powiecie , a może to wy kupcie sobie domki i tam niech wasze pupilki srają i robią co chcą i niech cieszą się wolnością razem z wami , którą tak bardzo wam ograniczamy.
Życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku i dużo refleksji w temacie może nie samego kotka kropka , który okazał się zapalnikiem do całej dyskusji , ale ogólnym ...zwierząt i wspólnoty.
Aneczka79 
   

Forumowicz


Wiek: 44
Dołączył: Sob Lis 14, 2009 9:49
Posty: 154
Skąd: Gdańsk-Przymorze

PostWysłany: Pon Sty 12, 2015 20:09    Temat postu: Re: Kot-Kropek zanieczyszczający plac zabaw i tereny zielone

Nowamila- dziekuje za poparcie bo juz myslalam ze moze cos ze mna nie tak. Po prostu uwazam na zdrowy rozsadek-nic przeciw zwierzetom nie mam, sama rowniez posiadam psa ale czuje sie w obowiazku posprzatania po nim idac z nim na spacer. Tak sobie mysle ze moze nastepnym razem wpuszcze psa do kogos ogrodka i niech narobi, tożto natura zwierzecaWink Nie chce tylko slyszec wtedy oburzen w stylu "to moje prywatne" gdyz wspolnota rowniez nasza jest, kazdy z nas placi czy za powybijane szyby, posprzatanie klatek czy terenow wspolnych. No bo coz sie takiego stanie jak moj pies narobi w waszm ogrodku? Jak sami nie posprzatacie, gleba wchlonie, sama natura.
Uwazam, że wlasnie Panstwo zaprzzeczacie sami sobie w swoich wypowiedziach, chcecie na fajnym osiedlu mieszkac ale jednoczesnie macie wszystko gdzies, moze poki przez waszymi drzwami pies nie nasika a wasze nozdrza bedzie zapawial specyficzny fetor nie tylko z szadółek.

Ps. Akurat moje dziecko kupy w raczkach nie przynosi, taka wypowiedz nazywamy swoista metafora.
Oczy_kobry 
   

Zaglądajacy


Wiek: 48
Dołączył: Śro Sie 06, 2014 19:39
Posty: 24
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Sty 12, 2015 20:24    Temat postu: Re: Kot-Kropek zanieczyszczający plac zabaw i tereny zielone

Aneczka79 napisał:
Nowamila- dziekuje za poparcie bo juz myslalam ze moze cos ze mna nie tak. Po prostu uwazam na zdrowy rozsadek-nic przeciw zwierzetom nie mam, sama rowniez posiadam psa ale czuje sie w obowiazku posprzatania po nim idac z nim na spacer. Tak sobie mysle ze moze nastepnym razem wpuszcze psa do kogos ogrodka i niech narobi, tożto natura zwierzecaWink Nie chce tylko slyszec wtedy oburzen w stylu "to moje prywatne" gdyz wspolnota rowniez nasza jest, kazdy z nas placi czy za powybijane szyby, posprzatanie klatek czy terenow wspolnych. No bo coz sie takiego stanie jak moj pies narobi w waszm ogrodku? Jak sami nie posprzatacie, gleba wchlonie, sama natura.
Uwazam, że wlasnie Panstwo zaprzzeczacie sami sobie w swoich wypowiedziach, chcecie na fajnym osiedlu mieszkac ale jednoczesnie macie wszystko gdzies, moze poki przez waszymi drzwami pies nie nasika a wasze nozdrza bedzie zapawial specyficzny fetor nie tylko z szadółek.

Ps. Akurat moje dziecko kupy w raczkach nie przynosi, taka wypowiedz nazywamy swoista metafora.


A ja sarkazmem. Zawsze może Pani spróbować, to Pani pies i Pani odpowiedzialność. Tak na marginesie skoro ma Pani psa, to co Pani zrobi jak ktoś do Pani podejdzie i spyta jak Pani posprząta po piesku jak zrobi siusiu?Smile przecież to też jest czynność fizjologiczna nadająca delikatny fetor?Smile to było również retoryczne pytanie - proszę nie odpowiadać.

Jeżeli są Panie z jednej wspólnoty to już są Panie dwie.. jeszcze trochę i może ustalicie zakaz wypuszczania kotów, kary dla tych co robią itp. itd.
Życzę powodzenia/
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzednia    1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Nie możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama